W Lifestyle

Podsumowanie miesiąca

Kwiecień już za nami, coraz bliżej lata. Zdecydowanie był to dla mnie czas odpoczynku. Nabrałam dużo sił na kolejny miesiąc, który będzie trudniejszy. Czekają mnie przygotowania do ostatniej sesji na studiach. Jednak, póki mogę, to odpoczywam i zapraszam Was na mój przegląd kwietnia.

Spośród moich kwietniowych lektur zdecydowanie polecam wam trzy propozycje. Coś lżejszego, czyli „Wyspa na prerii” Wojciecha Cejrowskiego oraz coś nieco trudniejszego – Thomas Cathcart “Dylemat wagonika”. Nie mogło też zabraknąć czegoś medycznego, czyli Gabriel Weston “Cięcie”.

Pierwsza książka zabiera czytelnika w podróż do USA i z humorem pokazuje jak przeżyć pół roku, w starym domku, na środku pustkowia. Wspaniałe zdjęcia dopełniają opisu, tej w dalszym ciągu dzikiej, krainy.

“Dylemat wagonika” to niepowtarzalna książka opisująca zagadkę filozoficzną. Wyobraź sobie, że widzisz wagonik pędzący po torach w niekontrolowany sposób. Przed nim znajduje się pięć osób, a na bocznym torze stoi jeden człowiek. Ty znajdujesz się akurat tuż obok zwrotnicy, która może zmienić tor jazdy wagonika. W ten sposób uratujesz pięć osób, ale poświęcisz jedną. Czy pociągniesz za wajchę? Przez lata była to jedynie zagadka, aż pewnego dnia ta historia wydarzyła się naprawdę.

Ostatnia książka, to zbiór krótkich opowieści z życia autorki. Opisuje triumfy i porażki kobiety-chirurga w tym zdominowanym przez mężczyzn zawodzie. Każdym rozdziałem autorka odpowiada nam na inne pytanie. Co czuje chirurg, gdy wykonuje cięcie, które może zdecydować o życiu pacjenta? Jak powiedzieć dwudziestolatkowi, że zostało mu kilka dni życia? I wiele więcej.

Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.

– Józef Czechowicz

Spaghetti z krewetkami – ja zakochałam się w tym przepisie. Żałuje, że wypróbowałam go dopiero teraz. Jeśli lubisz owoce morza to na pewno nie pożałujesz. Przepis na potrawę ze zdjęcia do zobaczenia tutaj.

Tort bezowy. Najlepszy tort bezowy jaki kiedykolwiek jadłam. Zrobiła go moja 11 letnia siostra. Wielkie brawa dla niej! Odstępstwem od tego przepisu było przełożenie placków kremem kokosowym i świeżymi truskawkami, zamiast opisanych w przepisie owoców. Przepis na tort ze zdjęcia do zobaczenia tutaj.

Często pytacie jak udaje mi się łączyć tyle obowiązków. Jak to możliwe, że mam dzieci i studiuję? Też jesteś ciekawy? Jeśli chcesz wiedzieć jak to możliwe, zapraszam tutaj.

Darmowa diagnoza online, to kwietniowy wpis, który wywołał spore kontrowersje. Jeśli masz pytanie o poradę medyczną, to zapoznaj się z nim jak najszybciej!

W tym miesiącu doświadczyliśmy wszystkich pór roku. Gdy pogoda nam nie dopisywała, hitem w domowych zabawach z dziećmi był ten zestaw małego dentysty. Mój dwulatek spędzał z nim całe godziny. To bez dwóch zdań najlepsza zabawka ostatnich tygodni.

Uwielbiam aktywny wypoczynek, więc gdy w końcu doczekaliśmy się słońca, to odkurzyliśmy rowery i wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową. Całe szczęście ja wiozłam mniejszego synka, bo dodatkowe kilogramy mocno utrudniają strome podjazdy. Jest to jednak znakomita opcja dla rodziców lubiących spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć i być na bieżąco z tym co u nas, to zapraszam do śledzenia nas na Instagramie (kliknij tutaj). Kolejne podsumowanie miesiąca na początku czerwca, a przed nami jeszcze wiele ciekawych rzeczy, bądźcie z nami w maju 🙂

Jeśli spodobał Ci się mój wpis i chcesz dostawać powiadomienia o kolejnych, kliknij

żeby obserwować mnie na Facebooku.

Poprzedni wpisNajgorszy skutek szczepionek
Następny wpis5 rzeczy, których nie wiesz zanim nie zostaniesz rodzicem
  • Intensywny miesiąc 😉 Oby następny był równie udany! Pozdrawiam 🙂

  • czarywkuchni

    Szacunek 🙂