Wiesz jaki jest sekret szczęścia? Nie przejmować się zdaniem innych. Krytyki nie otrzymuje tylko ten, kto nic nie robi. Nie da się żyć tak, by każdemu się to podobało, wiec żyj tak, żeby odpowiadało to Tobie.

Podobno dobro przyciąga dobro, dlaczego więc w życiu spotykamy złych ludzi? Dlaczego na drodze do realizacji naszych celów i marzeń spotykają nas pułapki i przeszkody? Takie po prostu jest życie. Warto jednak pamiętać, że każda porażka jest krokiem, który przybliża nas do tego czego pragniemy.

Mogłoby się wydawać, że niektórzy mają taryfę ulgową od życia i że wszystko idzie im z górki. Nie do końca jest to prawdą. Niewiele osób chwali się porażkami, ale to nie znaczy, że ich nie ma. Jest ich zdecydowanie więcej niż sukcesów. W życiu rządzi statystyka i czego byś nie próbował to swoją liczbę porażek zaliczyć musisz ?

Myślę, że świadomość trudnej drogi do przebycia powstrzymuje wielu ludzi przed działaniem. Drogi mamy dwie. Można spróbować się dopasować, można płynąć z prądem i żyć tylko marzeniami. Można też świadomie zdecydować się na ponoszenie porażki za porażką, wyciągać wnioski, ciężko pracować i wierzyć, że w końcu uda się dojść tam gdzie doszło niewielu.

Nie warto być takim jak wszyscy. Szarą osobą w tłumie, której nikt nie zapamięta. Warto wykorzystać swój czas jak najlepiej. Nie wiadomo ile go mamy, więc czerpmy z życia garściami, nie zastanawiając się co ludzie powiedzą. Niech gadają!

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *